Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost SDH v roce 2009

1. 1. 2011

 Začátkem února se sešel Sbor dobrovolných hasičů, aby na výroční valné hromadě zhodnotil činnost a výsledky své práce za uplynulý rok 2009.

   Sbor má zaregistrovaných celkem 48 členů, z toho 15 členů je zařazeno ve výjezdové jednotce. Letošní rok je rokem volebním a proto bylo na dalších 5 let zvoleno nové vedení sboru. V březnu jsme společně po několikaleté odmlce uspořádali s rybáři společenský večírek.  

 

   Vlatsní  činnosti v roce 2009:

V rámci celostátní soutěže „PO očima dětí“ jsme pro děti z Mateřské a Masarykovy základní školy uspořádali besedy s prohlídkou naší techniky a hasičské zbrojnice. V samotné soutěži v městském kole ve své kategorii Literární práce se umístily Veronika Pytlíková a Karolína Marešová na 1 místě a Lucie Ťukalová na 3 místě.Také jsme dětem v Dolních Počernicích předvedli naši hasičskou cisternu a navštívili v Újezdě nad Lesy MŠ Rohožník, kde si děti vyzkoušely za spoluúčasti hasičů evakuaci své školy. V září jsme uspořádali 2 ročník „Zábavného odpoledne s hasiči“ pro děti u Sportovní haly Oldřicha Hanzala. Tato akce se konala pod patronací MČ a byl na ní poskytnut grant. V květnu a říjnu to byly čestné stráže s řeckými ohni u pomníku padlých při oslavách státních svátků a dále již tradiční pořadatelská pomoc při organizaci „Běhu naděje“. Začátkem září jsme navštívili SDH v Dubči, který slavil 130 let svého založení kde jsme se i my prezentovali naší historickou stříkačkou fy Holeček z roku 1931.